Instagramda İşletme Profili Nedir?

Instagramda İşletme Profili Nedir?

Instagram fotoğraf ve video paylaşımında bulunmak için en gözde sosyal medya platformudur. Takipçi sayısını artırarak çok geniş kitlelere hitap etmeyi başaran ürün ve hizmet sağlayan kurum veya kuruluşlarca instagram ticari yönden de kullanıcılar için önemli bir yer tutmaktadır. Ticari amaçla kullanılmasıyla da büyük ilgi duyulan instagram  işletme profili özelliğini de sunarak kullanıcılarına hizmet sunuyor. İşletme profiline geçerek kullanıcı, kendisi için daha kullanışlı özelliklerle karşılaşmaktadır.

İşletme Profilinde Etkili Olmak

Fotoğrafını ya da videosunu çektiğiniz ürünlerin paylaştığınızda instagram da telefon numaranızı ekleyerek de ürünü talep edenlerle iletişim kurabilirsiniz. İşletme profilinde olmasanız bile ürünün fotoğrafını ya da videosunu paylaştığınızda yine iletişim numarası ekleyebilirsiniz, fakat fatura ve vergi gibi unsurlara dikkat etmeniz gerekecektir.

İşletme profilinin en büyük artısı sizi takip edenlerin istatistik bilgilerini instagramın size sunmasıdır. Örneğin sizi takip eden takipçilerin cinsiyet dağılımını görebilir, bu kişilerin yaş ortalamasını öğrenebilirsiniz. Hatta haftanın hangi günleri ne kadar takipçi geldiğini, hangi saat aralığında insanların sizi takip ettiğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizi hangi ülkeden ve hangi şehirden ne oranda takip edildiğinize kadar ulaşan ayrıntılı bir istatistik bölümüne sahip olursunuz. Böylece kitlenizi daha iyi yönetebilir, gerekli stratejilerinizi bu istatistiklere göre tasarlayabilirsiniz. Tarihsel olarak sizi takip eden kişilerin takipten çıkma oranlarını verdiği gibi sizi takip edenlerinde bilgisini bu alanda instagram sizlere vermektedir. Gönderilerinize aldığınız etkileşimler, profilinizin ne kadar ziyaret edildiği gibi bilgilere de bu alandan ulaşabilirsiniz. Bu gibi nedenler sebebiyle işletme profiline geçiş yaparak satış ve hizmet sunmaya siz de sosyal medya hesabınızdan başlayabilirsiniz.

İşletme Profiline Nasıl Geçilir?

Instagramda ayarlar kısmına ulaşarak kolayca yapabileceğiniz bir işlemdir. Müşterilerinizle iletişim kurmak için bilgileriniz yer alır ve işletme profili adı altında görüntülenirsiniz. Profildeki buton ile ürün ve ya hizmeti talep edenler anında sizinle irtibata geçebilirler. Sizde Instagramda ayarlar kısmını kullanarak dilediğiniz zaman işletme profiline geçiş yapabilirsiniz. Bu geçiş sizi kurumsal bir görünüme sokacaktır ve hitap ettiğiniz kitlelere farklı bir ambiyans sunmuş olursunuz.

 

100000 İnstagram Takipçi Paketimizde Kısa Süreli Özel İndirim

1

SON GÜN!8 AY 13 GÜN 12 SAAT 23 DAKİKA
İnstagram
100.000 Takipçi
  • Karışık Kullanıcılar
  • Şifre Gerektirmez.
  • 3D Secure Güvenli Ödeme.
  • Başkalarını Takip Etmeniz Gerekmiyor.
  • 7/24 Canlı Destek.
  • Düşüşlerde Herhangi Bir Garanti Yok !
600400.00₺
SATIN AL
3 Dakika Önce